Hva gjorde du før du ble sykepleier?

Jeg jobbet i psykiatrien ved ulike avdelinger som ekstravakt mens jeg var student.

Hvorfor valgte du sykepleieyrket?

Jeg valgte yrket på grunn av en økende interesse for faget mens jeg arbeidet i psykiatrien. Jeg innså i tillegg at mine ulike interesser innen eksempelvis førstehjelp, kropp og helse, og psykologi passet veldig fint også. Men å kunne gjøre en reell forskjell hos andre som trenger hjelp, var den avgjørende faktoren for meg for å velge sykepleieryrket.

Du har jobbet i hjemmesykepleien i 2013, dvs. i 6 år. Hva er det med jobben som gjør at du velger å bli her?

Jeg har stor tro på kommunale tjenester for befolkningen, og ønsker å bidra til utviklingen videre.

Du er også tillitsvalgt for NSF for 3 soner i hjemmesykepleien i Sandnes kommune. Kan du si litt om hva dette vervet innebærer og evt. hvorfor det er et arbeid du vil anbefale til andre?

Å være tillitsvalgt gir en større innsikt og forståelse for systemet og organisatorisk struktur, dette er veldig nyttig. NSF er i tillegg veldig flink til å sende tillitsvalgte på kurs, så vi får god opplæring i rollen. I tillegg har vi jevnlige møter med hovedtillitsvalgt, som vi alltids kan ringe hvis det skulle være noe utenom. Med alt dette blir du en «trekkhund» som kan påvirke arbeidsstedet i positiv retning. Det er veldig lærerikt og kan trygt anbefales videre.

Noe annet du vil fortelle våre lesere?

Jeg har personlig tro på at kommunal sektor med sine tjenester og områder, vil være en arbeidsplass for veldig mange i tiden fremover. Velger vi å satse videre her, vil vi sammen skape et robust fundament som vil bli svært viktig for samfunnet i fremtiden.